SIK SORULAN SORULAR

BiLevel S cihazıyla AutoBiLevel cihazı arasındaki farklar nelerdir?

BiLevel S cihazı geleneksel CPAP cihazlarından biridir. Gece boyunca sabit hava basıncı vermek yerine cihaz hastanın nefes alış ve verişini algılar ve ilgili doktor tarafından reçetelenmiş ayarlara uygun olarak iki seviye arasında geçiş yapar. BiLevel S cihazları çoğu zaman hastaya daha fazla konfor veren CPAP cihazları olarak adlandırılırlar. BiLevel AutoPlus cihazı BiLevel S cihazıyla aynı özellikleri taşımakla birlikte, cihaz algıladığı apne, hipopne ve horlama olaylarında otomatik olarak basıncını ayarlayabilmektedir.

Flow Rounding (akım yumuşatma) nedir?

Akım Yumuşatma Devilbiss Healthcare tarafından patentli nefes alma ve verme arasında daha kolay geçiş sağlayan bir teknolojidir.
Bu özelliğin altı kademeli ayarı mevcuttur. Cihaz seviye sıfırda ayarlı iken nefes alıp verme arasındaki geçiş çok hızlı ve keskin iken en yüksek ayar olan beşe getirildiğinde, geçiş yavaşlar ve yumuşar.
Cihazın bu özelliği hastanın istekleri doğrultusunda uygun ayara getirildiğinde, hastanın uyanma süresi azalır, rahatlığı artar.

Cihazımı yabancı bir ülkede kullanırken regülatör kullanmak gerekli midir?

Sleep Cube Standard cihazı 100-240 volt ve 50-60 hz lik gerilimlere otomatik olarak uyum sağlar. Bu sebeple voltaj regülatörüne ihtiyacınız yoktur. Gideceğiniz ülkede elektrik prizleri farklı ise buna uygun kablo veya çevirici temin etmeniz gerekmektedir.

Sleepcube cihazımı aracımda, karavanımda veya teknemde kullanabilir miyim?

Sleepcube serisi CPAP lar 12 Volt DC(doğru akım) güç kaynağı ile çalıştırılır. Arabadaki 12 volt doğru akım kullanmak için iki seçenek mevcuttur. Araçlardaki çakmak girişi kablosu (DV52D-619), taşınabilir batarya için kablo (DV51D-696) Not: ısıtıcılı nemlendirici 12 volt elektrik girişinde çalıştırılamaz.

CPAP tedavisinde oksijeni arttırmak mümkün müdür?

Evet, eğer oksijen portu ile donatılmış bir maskeye sahipseniz doğrudan ilgili portu kullanarak oksijen ilavesini yapabilirsiniz, eğer maskenizde dahili oksijen girişi yok ise 7353D601 numaralı oksijen adaptörü yardımıyla tedaviye oksijen eklemek mümkündür.

Seri numarası ve üretim yılı SleepCube cihazının neresinde bulunur?

Cihazın seri numarası cihazın altında bulunur. Üretim yılı için ise destek hattımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yazılım paketi cihaza dahil midir?

SmartLink terapi yönetim paketi ayrıca satılmaktadır.

SleepCube cihazının yeni yazılım yükseltmelerini/güncellemelerini indirmek mümkün müdür? Şu anda hangi versiyonun cihazımda yüklü olduğunu nasıl görebilirim?

Yazılım yükseltme(firmware) güncelleştirmeleri web sitesinin güvenli alanından bayiler için indirmek mümkündür. Cihaz açıldığı zaman Lcd ekranında bilgi gösterme ile versiyonu görüntülenebilir.

 

 
 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1