İnsomnia
Uykusuzluk, kişinin uykuya dalmasına engel olan veya uyumamasına neden olan bir uyku hastalığıdır. Uykusuzluk hastalığı uykuya dalmayı zorlaştırabileceği gibi çok erken uyanmaya ya da uykunun bölünmesine neden olabilen yaygın bir uyku bozukluğudur.
Detayları İncele
Parasomnia
Parasomniler, genellikle çocukluk yaşlarında başlayan, erişkin yaşlarda azalarak kaybolan, nadiren erişkin yaşlarda da ortaya çıkabilen bir davranış bozukluğu olup; uyku ya da uykuya geçiş sırasında yapılan anormal hareket ve davranışlardır.
Detayları İncele
Sirkadiyen Ritim Uyku Bozukluğu
Sirkadiyen ritim, günün 24 saatte bir tekrarlanan doğal uyku-uyanıklık döngüsüdür. Bu döngünün bozulması, sirkadiyen ritim uyku bozukluğudur.
Detayları İncele
Huzursuz Bacak Sendromu
Yatış saatine doğru özellikle bacaklarda giderek artan bir rahatsızlık, huzursuzluk, çekilme, kasılma, hareket ettirme isteği şeklinde ortaya çıkan rahatsızlık “huzursuz bacak sendromu” olarak isimlendirilir. Bir başka uykuda uzuv hareket bozukluğu da gece boyunca ayaklarda istem dışı periyodik kasılmalarla kendini belli eden bir bozukluktur.
Detayları İncele
Sapio Life Türkiye
BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
ÇEREZ & K.V.K.K. BİLGİLENDİRMESİ

Web Sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Detaylı bilgi için K.V.K.K. (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) sayfasını ziyaret edebilirsiniz.