Fisher&Paykel Opus Burun Yastıklı Maske  

Fisher&Paykel Opus çok yönlülük ve hareket özgürlüğü sağlayan yenilikçi sahiptir, özellikle burun maskesi kullanıp cildinde hassasiyet oluşan kişilerde burun yastıklı Opus kusursuz bir çözüm sunmaktadır.

İnce hatlı tasarımı ile maske değişimine gerek olmadan hemen hemen her uyku pozisyonuna izin verir. Yenilikçi 360 derece dönebilen dirsek çok yönlülük sağlar.

Sessiz ve rahat uyku arayanlar için zarif tasarımı ve sadeliği ile Fisher&Paykel sizin için bugün Opus 360 yastıklı burun maskesini sunmaktadır.

Anatomically Shaped Pillows – Anatomik olarak tasarlanmış 3 ayrı boyda burun yastıkları ile yüze kolayca uyum sağlayan dizayn

Contoured Mask Frame – İnce ve ergonomik tasarım ile maske gece boyu stabil kalır.

Tube Anchoring System – Kafa bandı ile sabitlendiğinde mükemmel şekilde kafa üstünde duran hortum, serbest bırakıldığında 360 derece dönen dirsek yardımıyla sizi rahatsız etmeyen hortum sistemi.

Efficient Exhaust – Kişiyi ve parnerini rahatsız etmeden hava çıkışını sağlayan difüzör

"Off-the-lip" Pillows – Üst dudağa değmeyen yumuşak tasarımlı burun yastıkları

Premium Frosted Silicone Seal – Doğru pozisyonda kolayca duran yumuşak ve kusursuz burun yastıkları

Hidden Strap Release – Tek hareketle kolayca çıkarılan kafa bandı tokası

Maskenin günlük temizliğini nasıl yapabilirm ?

Her kullanımdan sonra maskeni parçalarını birbirinden ayırın ve silikon yastık ile ana gövdeyi saf sabunlu ılık suda 10 dakika boyunca bekletin. Bu işlemi takiben akan suda bu parçaları iyice durulayın. Aynı esnada (eğer var ise) köpük 2.yastığı da nemli pamuklu bir bezle silin. Tüm parçalar kuruduktan sonra parçaları tekrar birleştirin.

CPAP maskemin haftalık temizliğini ne şekilde yapmalıyım ?

Her gün yaptığınız temizlik işlemleri maskenizin hem kullanım süresini uzatacak hem de gerekli hijyen koşullarını sağlayacaktır. Bu işleme ilaveten kafa bandınızı da her 7 günde bir ılıkça saf sabunlu bir suda 10 dakikadan uzun olmayacak şekilde yıkayın ve bekletin. Sonrasında doğrudan güneş ışığı almayan bir noktada kurutun.

Maskemi temizlerken kimyasal maddeler kullanabilir miyim ?

Hayır. Saf sabun dışında alkol, antibakteriyel ve ağartıcı gibi kimyasallar barındıran maddelerle kesinlikle temizlemeyin, bu maskenize zarar verecek ve kullanılmaz hale getirecektir.

Maskemi bulaşık makinasında yıkayabilir miyim ?

Hayır. Fisher Paykel maskeleri bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir.

Maskelerin garantisi bulunuyor mu ?

Evet. Maskeler her türlü üretim hatasına karşı garanti kapsamındadır. Ancak hijyen şartları gereği kullanılmış maskeler değiştirilemez veya iade edilemez.

Aynı maskeyi birden fazla kişi kullanabilir mi ?

Evet. Ancak maskeyi kullanan hasta değiştiğinde maske ile birlikte gelen kılavuzda yer alan önergelerin takip edilmesi gerekmektedir.

Maskeyi bir süredir kullanıyorum, tenimde hassaslaşma var, ne yapmalıyım?

Çok sık olmasa da zaman zaman hastaların ciltlerinde uzun süre kullanımda hassasiyet oluşabilmektedir. Bunu önlemek için yedek bir maske bulundurarak hassasiyet oluşan dönemlerde alternatif maskenin kullanılması önerilir.

Maskenin hava çıkış valfinden ses geliyor ve bu beni rahatsız ediyor, bu çıkışı kapatabilir miyim?

Hayır. Bu çıkış nefes verdiğinizde oluşan karbon monoksit gazını dışarı atmaktadır ve hiçbir şekilde kapatılmamalıdır.

Zaman zaman ağzımdan dışarı hava sızıntısı hissediyorum ve benim uyanmama neden oluyor. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

Eğer CPAP tedavisi ile burun maskesi kullanıyorsanız, ağzınızı kapalı tutun ve burnunuzdan nefes alın. Zaman zaman doğal olarak ağız açılabilir, havanın çıkmasına ya da ağzınızın kenarından havanın kaçmasına izin verin. Buna "ağız kaçağı" denir. Eğer ağız kaçağı hava yolunda ve boğazda üst seviyede bir kuruluğa neden oluyor ise bunu en aza indirmek önemlidir.

Isıtıcılı nemlendirici kullanımı ağız kaçağındaki kuruma etkilerini en aza indirecektir. Ancak, bu kaçağın tedavinizi etkilediğini düşünüyorsanız uyku uzmanınıza başvurarak burun ve ağızı kapatan Tam Yüz Maske kullanımını deneyin.

Uyku Apnesi Cihazları
Solunum Yetmezliği Cihazları
CPAP / BiPAP Maskeleri
Oksijen Terapi Cihazları
Aspirasyon Cihazları
Uyku Laboratuvarı Cihazları
 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1