Fisher Paykel Forma Tam Yüz  

Ürün Kodu : 400470 / 400471 / 400473

Forma Tam Yüz Maskesi yeni FlexiFoam aktif şekillendirme yastık ile daha fazla hareket ve daha fazla konfor sağlar. 

Forma oranazal maskenin alın destek sisteminde bulunan entegre T parça maskeye daha fazla stabilite kazandırırken, uyku performansını arttırmak için yumuşak yastıklarla mükemmel uyum sağlar. Ayrıca yüzü çene altından kavrayan yapısıyla ekstra çene bağı ihtiyacını ortadan kaldırır ve hastaya özgürlük tanır.

Kullanım kolaylığı ve uyum ile Forma tam yüz maskesi yeni jenerasyon maskelerin öncüsü durumdadır ve maske kullanımında konforlu yeni bir deneyim sunmaktadır.

4 ayrı boyda tasarlanmış Small, Medium/Large(aynı pakette) , Extra Large ölçüleriyle tüm yüz yapılarına kolayca uyum gösterir.

FlexiFit Technology - Özel tasarım sayesinde kolayca takıp çıkarılabilme

FlexiFoam Cushion - Kullanılan yüze otomatik adapte olabilen malzemeden üretilen iç yastık

Glider™ Strap - Maskeyi önden kavrayan hareketli kordon

Under-Chin Design - Çene altına oturarak daha stabil bir tedaviye imkan veren tasarım

T-Piece Mask Base – Hiçbir komplike ayara sabit olmayan basit yapılı ancak çok konforlu alın T bölüm

Advanced Air Diffuser – Bakım gerektirmeyen havayı hasta ve partnerinden sessizce uzaklaştıran hava difüzörü

Frosted Silicone Seal - Yumuşak malzemeden üretilmiş buzlu yüzey sayesinde  yüzün kıvrımlarına uyum sağlayan yastık.

Maskenin günlük temizliğini nasıl yapabilirm ?

Her kullanımdan sonra maskeni parçalarını birbirinden ayırın ve silikon yastık ile ana gövdeyi saf sabunlu ılık suda 10 dakika boyunca bekletin. Bu işlemi takiben akan suda bu parçaları iyice durulayın. Aynı esnada (eğer var ise) köpük 2.yastığı da nemli pamuklu bir bezle silin. Tüm parçalar kuruduktan sonra parçaları tekrar birleştirin.

CPAP maskemin haftalık temizliğini ne şekilde yapmalıyım ?

Her gün yaptığınız temizlik işlemleri maskenizin hem kullanım süresini uzatacak hem de gerekli hijyen koşullarını sağlayacaktır. Bu işleme ilaveten kafa bandınızı da her 7 günde bir ılıkça saf sabunlu bir suda 10 dakikadan uzun olmayacak şekilde yıkayın ve bekletin. Sonrasında doğrudan güneş ışığı almayan bir noktada kurutun.

Maskemi temizlerken kimyasal maddeler kullanabilir miyim ?

Hayır. Saf sabun dışında alkol, antibakteriyel ve ağartıcı gibi kimyasallar barındıran maddelerle kesinlikle temizlemeyin, bu maskenize zarar verecek ve kullanılmaz hale getirecektir.

Maskemi bulaşık makinasında yıkayabilir miyim ?

Hayır. Fisher Paykel maskeleri bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir.

Maskelerin garantisi bulunuyor mu ?

Evet. Maskeler her türlü üretim hatasına karşı garanti kapsamındadır. Ancak hijyen şartları gereği kullanılmış maskeler değiştirilemez veya iade edilemez.

Aynı maskeyi birden fazla kişi kullanabilir mi ?

Evet. Ancak maskeyi kullanan hasta değiştiğinde maske ile birlikte gelen kılavuzda yer alan önergelerin takip edilmesi gerekmektedir.

Maskeyi bir süredir kullanıyorum, tenimde hassaslaşma var, ne yapmalıyım?

Çok sık olmasa da zaman zaman hastaların ciltlerinde uzun süre kullanımda hassasiyet oluşabilmektedir. Bunu önlemek için yedek bir maske bulundurarak hassasiyet oluşan dönemlerde alternatif maskenin kullanılması önerilir.

Maskenin hava çıkış valfinden ses geliyor ve bu beni rahatsız ediyor, bu çıkışı kapatabilir miyim?

Hayır. Bu çıkış nefes verdiğinizde oluşan karbon monoksit gazını dışarı atmaktadır ve hiçbir şekilde kapatılmamalıdır.

Tam yüz maskesi kullanırken ısıtıcılı nemlendiriciye gerek var mıdır?

Evet, tam yüz maskesi bile kullansanız ısıtıcılı nemlendirici kullanmanız gereklidir. Ne yazık ki hava yollarımız ağızdan soluduğumuz havayı nemlendirmez bu yüzden ağız kuruluğunu önlemek için ısıtıcılı nemlendiriciye ihtiyaç vardır.

Yardım için kimi arayabilirim?

CPAP tedavisi sırasında gerekli olabilecek her türlü yardım için Sapio Life Türkiye destek hattını veya Sapio Life Yetkili Satış Noktanızdaki uzman satış sorumlusuna başvurabilirsiniz.

 

Mikroplar nemlendiriciden maske yoluyla bana geçebilir mi?

Hayır, CPAP cihazı ile birlikte nemlendirici kullanmak hastalık veya bakteri oluşumuna sebep olmaz. Fisher & Paykel Healthcare'in ısıtıcılı nemlendiricisi aerosol üretmez. Su buharı şeklindeki nem, nemlendiriciden maskeye doğru ilerler. Su buharı parçacıkları bakteri ve virüslerden daha küçük olduğundan dolayı, bu partiküllerin size kadar taşınması mümkün değildir; eğer su haznesinin içinde mikrop oluşmuş olsa bile bunların size taşınması mümkün olmaz.

Elektrik kesintisi sırasında cihaza / tedaviye ne olur?

Elektrik kesintisi sırasında çalışan cihazınız dolayısıyla tedaviniz duracaktır. Cihazınızla birlikte Fisher & Paykel maskeleri kullanıyorsanız elektrik kesildiğinde nefes verirken ortaya çıkan CO2 çıkış valfleri sayesinde maskeden dışarı atılacaktır. Uyandığınız da makinanız durmuş ise yeniden başlatmak için maskenizi takın ve tedaviyi tekrar başlatın.

 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1