Yeni DeVilbiss iGo 2 Taşınabilir Oksijen Konsantratörü  

Drive Medical

iGo2 POC

iGo®2 taşınabilir oksijen konsantratörü, taşınabilir oksijen cihazları alanına yeni standartlar getiriyor. iGo2, dayanıklı taşıma çantası ve 2,2 kg ağırlığı ile kullanıcılar hareket halindeyken daha konforlu ve daha güvenilir oksijen desteği sağlamaktadır. Patentli SmartDoseTM teknolojisi ile kullanıcının solunum düzenine uygun olarak oksijen iletimini otomatik ayarlar. iGo2, oksijen ihtiyacı olan kullanıcılara akıllı oksijen iletimi ile daha efektif oksijen tedavisi sunmaktadır. SmartDoseTM teknolojisi ile kullanıcılar aktivite sırasında oksijen ayarlarını değiştirmek zorunda kalmadan daha konforlu oksijen desteği alabilmekteler.

SmartDoseTM teknolojisi nasıl çalışır?

SmartDose, sürekli nefes alma düzenini izler ve cihazı kullanıcı ile adapte eder. Oksijen hacmini kullanıcının aktivitesine göre ayarlar. Nefes başına dakikada bir verilen toplam oksijen miktarı ihtiyaca göre artar yada azalır. SmartDoseTM teknolojisine ek olarak iGo2, günümüz taşınabilir oksijen konsantratörleri arasında en gelişmiş ve en hassas oksijen iletim tetikleme hassasiyetine sahiptir. Bu sayede her nefeste gecikme olmadan kullanıcının ihtiyacına göre anlık oksijen iletimi sağlar.

PulseDose modu ile 5 kademeli oksijen akışı

Hastanın ihtiyacına göre oksijen iletimi sağlayan SmartDoseTM otomatik oksijen ileti sistemi

Darbeye dayanıklı taşıma çantası

Yaklaşık 37dB ses seviyesi

2,2 kg ağırlık

Tüm taşınabilir oksijen konsantratörleri arasında en gelişmiş tetikleme hassasiyeti (-0,05 cmH2O)

LCD ekran sayesinde kolay kullanım imkanı

2 yıl garanti süresi

Uçakta kullanım için FAA onayı

FAA Approved

Ölçüler (H x W x L) 21,3 cm x 8,9 cm x 21,8 cm
Ağırlık 2,2 kg
Tetikleme hassasiyeti -0,05 cmH2O
Oksijen saflığı 90% + 4% / -3% 
Oksijen akışı 5 kademeli oksijen akışı
Çalışma sıcaklık aralığı +5 °C ile +35 °C arası
Çalışma nem aralığı 15 % ile 93 % yoğuşmasız nem
Çalışma basınç aralığı 700 hPa to 1060 hPa (3.048 m)
Taşıma&saklama sıcaklık aralığı - 20 °C ile +60 °C 
Taşıma&saklama nem aralığı 15% ile 93% 
Taşıma&saklama basınç aralığı 640 hPA – 1060 hPA
Üretim yeri  ABD

 

Taşınabilir oksijen konsantratörü nedir?

Oksijen konsantratörleri oksijeni havadaki diğer gazlardan ayrıştırarak tedavi için gerekli saflıktaki oksijeni hastaya ulaştırmaktır. Taşınabilir oksijen konsantratörleri yapı itibariyle daha küçük, çok daha hafif olduklarından hastalar hareket halinde de bu cihazı kullanarak ihtiyaçları olan oksijeni alabilirler.

Taşınabilir konsantratörü almak istiyorum ancak doktorumla görüşmedim, ayarlarını nasıl yapmalıyım?

Taşınabilir oksijen konsantratörleri uzun dönem oksijen tedavisi alan hastaların kullandığı medikal bir cihazdır, doktor tavsiyesi ve reçetelendirilmesi olmadan satın alınması uygun değildir. Lütfen öncelikle doktorunuza danışın daha sonra uygun oksijen cihazı için Sapio Life ve Türkiye'deki iş ortakları size yardımcı olacaktır.

Taşınabilir oksijen konsantratörlerinin kullanmak zor mudur?

Hayır. Cihazınızı teslim alırken uzman hasta temsilcisi cihazın kullanımı için gerekli bilgileri ve eğitimi verecektir. Sorunuz olduğunda cihazı aldığınız yetkili satış noktasına, Sapio Life destek hattına sorunuzu yöneltebilir, kullanım kılavuzundan da yardım alabilirsiniz.

iGo2’nin pilinin ömrü nedir?

iGo2 serisi cihazların dahili pili 300 şarj/deşarj döngüsünden sonra başlangıç kapasitesinin %75’inde olabilir. Bataryanın garanti süresi 1 yıldır. 

DeVilbiss iGo2 ile seyahat edebilir miyim?

Elbette, bu cihazlar oksijen ihtiyacı olan hastalar özgürce seyahat edebilmesi için tasarlanmışlar ve üretilmişlerdir. Uçak biletinizi almadan önce lütfen havayolu şirketinin uçuş sırasındaki oksijen tedarik politikasını öğrenin. DeVilbiss iGo2 FAA onaylı bir ürün olduğundan tüm havayolu şirketleri iGo2 ile uçakta seyahate izin vermektedir.

Cihazla birlikte ekstra batarya satın almak zorunda mıyım?

Hayır, değilsiniz. Cihazı kullanmaya başladıktan sonra da istediğiniz zaman harici bataryasını Sapio Life Türkiye’ den ve yetkili satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Sürekli ve PulseDose oksijen arasındaki fark nedir?

Sürekli oksijen veren cihazlarda cihaz nefes alıp vermenizden bağımsız bir şekilde sürekli olarak oksijen üretir ve bu oksijeni size iletir. Ancak bu durum cihazın batarya ömrünü kısaltır ve çok daha kısa süre kullanım imkanı verir. PulseDose sistemlerde ise; oksijen konsantratörü nefes aldığınızı algıladığında harekete geçerek oksijen iletir, böylece batarya daha uzun süre hastaya özgürlük sağlayabilir.

DeVilbiss iGo2 cihazı diğer taşınabilir oksijen konsantratörlerinden ayıran en büyük özellik nedir?

Patentli SmartDoseTM teknolojisi ile kullanıcının solunum düzenine uygun olarak oksijen iletimini otomatik ayarlar. iGo2, oksijen ihtiyacı olan kullanıcılara akıllı oksijen iletimi ile daha efektif oksijen tedavisi sunmaktadır. SmartDoseTM teknolojisi ile kullanıcılar aktivite sırasında oksijen ayarlarını değiştirmek zorunda kalmadan daha konforlu oksijen desteği alabilmekteler.

SmartDoseTM teknolojisine ek olarak iGo2, günümüz taşınabilir oksijen konsantratörleri arasında en gelişmiş ve en hassas oksijen iletim tetikleme hassasiyetine sahiptir. Bu sayede her nefeste gecikme olmadan kullanıcının ihtiyacına göre anlık oksijen iletimi sağlar.

Aynı zamanda uyku apnesi rahatsızlığım var. Geceleri iGo2'yi kullanabilir miyim?

Yapılan bazı araştırmalarda pulse dozlu oksijen cihazlarının bu hastalarda kullanılabileceğini gösterse de uyku apnesi hastalarının gece pulse dose yerine sürekli oksijen üreten cihazlar kullanmaları önerilmektedir.

Uyku Apnesi Cihazları
Solunum Yetmezliği Cihazları
CPAP / BiPAP Maskeleri
Oksijen Terapi Cihazları
Aspirasyon Cihazları
Uyku Laboratuvarı Cihazları
 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1