DeVilbiss DV56 BiLevel 25ST  

DeVilbiss SleepCube BiLevel ST cihazı spontan sounumu ile birlikte solunum yetmezliği olan hastalara cevap verebilmek için üretilmiştir.

DeVilbiss DV56 BiLevel ST, hastanın tamamen nefes alma yönetimini devralmak yerine ventilatör cihazlarından farklı olarak kronik solunum yetmezliği ya da obstrüktif uyku apnesi gibi hastalıklarda hastaya yardımcı olur. Non-invaziv bir cihazdır ve bir maske ile kullanılır.

Cihaz, hastanın nefes alma (IPAP) ve nefes verme (EPAP) döngüsünden oluşan nefes frekansı ile otomatik olarak senkronize olur ve hastanın solunumuna destek olur.

DeVilbiss BiLevel ST cihazı ayrıca zaman (T) moduna da ayarlanabilir. Cihaza BPM (dakika başına soluma) ve yüzdesel IPAP değerleri girildiğinde ya da spontan ve zamanlı modlarda kombine olarak çalışmaya ayarlandığında, cihaz verilen değerler doğrultusunda hastayı izleyerek spontan moddan ( hastanın yeterli solunum yapmadığı durumlarda ) zaman moduna otomatik olarak geçiş yapar.

Sapio Life Türkiye BiLevel ST cihazlarının efektif bir şekilde kullanılabilmesi için DV5HH ısıtıcı nemlendirici ünite ile birlikte kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Tedaviniz süresince DeVilbiss ürünlerini Türkiye yetkili distribitörü Sapio Life Türkiye ve yetkili satış noktalarından temin edebilirsiniz.

4 farklı ventiasyon modu CPAP, BiPAP S, BiPAP T ve BiPAP ST 

Basınç aralığı 3 cmH2O - 25 cmH2O 

İnternetten istatistik ve raporlama imkanı

26 dB ses seviyesi

12 volt çakmak girişi adaptörü ile karavan ve teknelerde kullanım imkanı

100-240 volt ile 50-60 Hz güçler arası otomatik geçiş

0 m - 2.750 m arası otomatik rakım ayarı

Kolayca takip edilebilen LCD kullanıcı menüsü

Nefes almaya duyarlı otomatik açılma ve otomatik kapanma

45 dakikaya kadar 5’er dakika aralıklarla basıncı yükselterek ayarlanmış basınca ulaşan rampa sistemi

Maske çıktığında görsel uyarı özelliği

Cihazla birlikte standart 1,8 m hortum

Cihazın altına kolayca takılabilen ısıtıcılı nemlendirici

Flow Rounding (akım yumuşatma) sistemi sayesinde daha konforlu tedavi imkanı

Gerçek zamanlı gösterge, basınç kaçak oranı ve I/E (inspirasyon/ekspirasyon) değeri, tidal hacim gibi hastanın nefes alıp verme parametrelerini izleyebilme imkanı

Ayarlanabilir tetikleme  1 – 10 değerleri arasında (1 en hassas ayar) tetiklemenin hassasiyeti ayarlanabilir

 
Boyutlar  (Y x G x U) 10,7 cm x 16,5 cm x 17,5 cm
Ağırlık 1,2 kg
Basınç Aralığı (cm H2O) 3 cmH2O - 25 cmH2O
Çalışma modları CPAP, BiPAP S, BiPAP T ve BiPAP ST 
Çalışma koşulları 5 oC / 40 oC - 0% / 95% Nem
Atmosferik koşullar 0 m  - 2.750 m
Depolama ve taşıma -40 oC / +70 oC - 0% / 95% Nem
Ses seviyesi 26 dB 
Güç tüketimi max. 65 Watt 
Elektrik gereksinimleri 100 - 240 VAC, 50/60 Hz
Ekipman sınıflandırması (elektrik çarpmasına karşı koruma) Class II
Elektrik çarpması koruma derecesi Type BF Applied Part
Sıvı girişine karşı koruma derecesi IPX1
Otomatik yükseklik ayarı Var
Çalışma rakım (Max. Yaklaşık) 2.750 m
Rampa zamanı Doğrusal rampa 0 - 45 ,  5 dk artış
Otomatik Açma/Kapanma Var
SmartFlex -
Hızlı görünüm seçeneği -
Gerçek zamanlı görüntü Var
Flow Rounding Var
Durum algılama (apne/hipopne) Var
Maske çıktığında görsel uyarı  Var

Üretim yeri: ABD

BiLevel ST nedir ve BiLevel S cihazı ile arasındaki farklar nelerdir?

BiLevel S cihazları sabit hava basıncı sağlamak yerine doktor tarafından reçetelendirilmiş ayarlara göre nefes alma sırasında (IPAP) ve nefes verme sırasında (EPAP) farklı hava basınç seviyeleri uygular. BiLevel S cihazları nefes alırken yüksek, nefes verirken düşük basınç sağladıklarından konforlu CPAP' lar olarak da görülürler. CPAP kullanıcıları için daha konforlu bir seçenektir. Özellikle yüksek basınçla reçetelendirilmiş hastalarda konfor seviyesi artar. BiLevel ST cihazları ise solunum yetmezliği olan ve santral uyku apnesi hastalarında kullanılırlar. BiLevel S cihazının sunduğu fonksiyonlara ek olarak zaman modu özelliği içerir. Bu özellik, hastanın normal solunumunun durduğu anda devreye giren bir yardımcı fonksiyondur. Ayrıca BiLevel ST cihazları non-invasiv ventilasyon öncesi ara basamaktır.

Tetikleme (Trigger) nedir?

Tetikleme hastanın nefes aldığını veya verdiğini algılayan bir sistemdir. Önce belirlenmiş ayarlara göre nefes alma sırasında cihaz IPAP basıncını uygular, nefes verme sırasında ise EPAP basıncı uygulanır.Hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için SleepCube BiLevel cihazları  trigger (tetikleme) duyarlılığını değiştirme yeteneğine sahiptir (1-10 aralığında ölçekte)

Cihazımı yabancı bir ülkede kullanırken regülatör kullanmak gerekli midir?

SleepCube cihazları 100-240 volt ve 50-60 Hz' lik gerilimlere otomatik olarak uyum sağlar. Bu sebeple voltaj regülatörüne ihtiyacınız yoktur. Gideceğiniz ülkede elektrik prizleri farklı ise buna uygun kablo veya çevirici temin etmeniz gerekmektedir.

SleepCube cihazımı aracımda, karavanımda veya teknemde kullanabilir miyim?

SleepCube serisi CPAP' lar 12 Volt DC (doğru akım) güç kaynağı ile çalıştırılır. Arabadaki 12 volt doğru akım kullanmak için iki seçenek mevcuttur. Araçlardaki çakmak girişi kablosu, taşınabilir batarya için kablo. Not: ısıtıcılı nemlendirici 12 volt elektrik girişinde çalıştırılamaz.

CPAP tedavisinde oksijeni arttırmak mümkün müdür?

Evet, eğer oksijen portu ile donatılmış bir maskeye sahipseniz doğrudan ilgili portu kullanarak oksijen ilavesini yapabilirsiniz, eğer maskenizde dahili oksijen girişi yok ise oksijen adaptörü yardımıyla tedaviye oksijen eklemek mümkündür.

Seri numarası ve üretim yılı SleepCube cihazının neresinde bulunur?

Cihazın seri numarası cihazın altında bulunur. Üretim yılı için ise destek hattımızla irtibata geçebilirsiniz.

Boğazımda ve burnumda kuruluk oluşuyor. Ne yapabilirim?

En yaygın çözüm, ısıtıcılı nemlendirici kullanılmasıdır. Isıtıcılı nemlendirici cihazlar CPAP lara takılarak hava akışının ısınmasını ve nemlenmesini sağlayarak terapiyi daha konforlu hale getirirler. SleepCube serisinde kullanılabilen ısıtıcılı nemlendirici aksesuar olarak temin edilebilir. Daha detaylı bilgi ve öneriler için lütfen uyku uzmanınıza başvurunuz.

Flow Rounding (akım yumuşatma) nedir?

Akım yumuşatma DeVilbiss Healthcare tarafından patentli nefes alma ve nefes verme arasında daha kolay geçiş sağlayan bir teknolojidir. Bu özelliğin 6 kademeli ayarı mevcuttur. Cihaz seviye 0' da ayarlı iken nefes alıp verme arasındaki geçiş çok hızlı ve keskin iken en yüksek ayar olan 5' e getirildiğinde geçiş yavaşlar ve yumuşar. Cihazın bu özelliği hastanın istekleri doğrultusunda uygun ayara getirildiğinde hastanın uyanma süresi azalır ve konforu artar.

 
Uyku Apnesi Cihazları
Solunum Yetmezliği Cihazları
CPAP / BiPAP Maskeleri
Oksijen Terapi Cihazları
Aspirasyon Cihazları
Uyku Laboratuvarı Cihazları
 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1