99.99

Sanitizasyon nedir?

Sanitizasyon herhangi bir yüzeye temizleme ve dezenfektasyon için gerekli prosedürlerin uygulanmasıdır. Bu prosedürler şu şekildedir:

 • Temizlik ve arındırma
 • Durulama
 • Dezenfektasyon ( bu işlem ortamda mevcut mikroorganizmaların azaltılması ve patojenik mikropların tamamının ortadan kaldırılmasını kapsar )

Çevrenin dezenfektasyonu nasıl olur?

Çevre dezenfektasyonu temizlik işlemlerini tamamlayıcı bir unsur olarak yüzeylerde ve nesnelerde bulunan mikrobiyal yükü azaltmak için yapılır. Yüzeylerde dezenfektasyonu etkileyen faktörler şunlardır:

 • Organik materyallerin mevcudiyeti
 • PH seviyesi
 • Temas süresi
 • Mikrobiyal kontaminasyon tipi
 • Kullanılan solüsyon içinde ki dezenfektan konsantrasyonu

Sanitizasyon operasyonu hangi aşamalardan oluşur?

Sanitizasyon operasyonu yüzey ve ortamlarda ki bakteriyel kontaminasyonu azaltmak için yapılan bir planlamadır. Aşağıda ki basamakları içerir:

 • Müdahale alanlarının belirlenmesi
 • Cihazların ve kaynakların belirlenmesi
 • Müdahale prosedürlerinin analizi
 • Hedeflerin tanımlanması
 • Operasyonel protokollerin belirlenmesi
 • Eğitim ve bilgilendirme
 • Prosedürlerin uygulanması

99T nedir?

Teknoloji 99T çevre ve ekipman dezenfektasyonu için kullanılan medikal bir cihazdır. 99T ameliyathanelerde, yoğun bakım ünitelerinde, diş polikliniklerinde, kozmetik müdahale merkezlerinde, laboratuvarlarda, farmakoloji sanayisinde ve araştırma laboratuvarlarında kullanılabilir.

99T kontaminasyon sisteminin içeriği nedir?   

99T sistemi  99MBS medikal kontaminasyon makinası ve %6 da stabilize edilmiş hidrojen peroksit ve gümüş iyonlardan oluşan 99TS dezenfektasyon solüsyonundan oluşmaktadır.

Sistem 99T’un uygulama sonuçları nelerdir?

99T teknolojisi hava da ve kontamine edilecek tüm yüzey ne nesnelerde mevcut olan mikroorganizmaların %99.99’unun yok edebilmektedir. Özellikle gram pozitif bakteriler, gram negatif bakteriler, mikrobiktekileri, mantarlar, mayalar, sporlar, virüsler ve biyofilmlere karşı etkilidir.

99T sistemiyle dezenfektasyon uygulaması ne kadar sürer ?

Temizlenecek alanın büyüklüğüne göre süre değişmektedir. 1 litre kapasiteli bir tüp solüsyon ile 1.000m3 lük hacmi dezenfekte etmek mümkün olmaktadır. Yaklaşık 35 dakika sonra uygulama yapılmış ortamı kullanmak mümkün olmaktadır ayrıca istenirse 12 dakika sonra özel koruyucu ekipmanla ortama girilmesi de mümkündür.

Hangi sıcaklık aralığında 99T sistemi etkilidir?

99T teknolojisi oda sıcaklığında kullanılabilmektedir. 99T sisteminin etkili olduğu sıcaklık 0-40 derece arası olduğundan özellikle ameliyathanelerde de güvenle kullanılabilmektedir.

Sistem 99T temizlik içinde kullanılabilir mi?

Hayır. 99T sadece dezenfektasyon işlemi için üretilmiştir. Bu sebeple 99T kullanılmadan önce kirliliğin temizlenmesi için gerekli temizlik prosedürlerinin uygulanması zorunludur.

99T sistemi neden kullanılmalıdır?

99T Teknolojisi ile çevresel dezenfektasyon zemin kontaminasyonundan kaynaklı enfeksiyon risklerini azaltır. Nitekim 99T sistemi gram pozitif bakteriler, gram negatif bakteriler, mikrobiktekileri, mantarlar, mayalar, sporlar, virüsler ve biyofilmlere gibi mikroorganizmaları yok eder.

Bu sistem dezenfektasyon maliyetlerini düşürür mü?

Kesinlikle. 99T sistemi ile yapılan dezenfektasyon işlemleri çok uygun fiyatlara sunulmaktadır. 99T ile yapılan dezenfektasyon işlemi sırasında temizlik operatörü başka işlerle de uğraşabildiğinden sadece paradan değil zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Dezenfektasyon işlemi tamamıyla sonlandığında cihaz akustik bir uyarı ile bunu operatöre bildirmektedir.

Geleneksel manuel temizliğe 99T sistemi neden tercih edilmelidir ?

Geleneksel dezenfektasyon yöntemlerinde temizlik operatörü çoklu işlem yapamaz, dezenfektasyon işlemi manüel olarak yapıldığından operatör tüm zamanını temizliğin yapıldığı alanla ilgilenmek zorundadır; 99T sistemiyle operatör ilgili alanın dezenfektasyon işlemi sürerken başka bir alanda işlere devam edebilir. Dahası, 99T sisteminin 0,2 / 0,5 micron ölçülerinde küçük damlaları sayesinde dezenfektasyon operatörün ulaşması son derece zor tırtıllı yüzeylere ve tüm boşluklara ulaşılmakta ve tam temizlik sağlanmaktadır

Sapio Life Türkiye 99T sistemi için farklı iş modelleri ile hizmet vermektedir :

- Cihazın satış ve servis hizmetleri

- Temizlik şirketlerine cihazın süreli kiralanması

- Temizlik şirketleri ile hizmet bazlı kontratlar

- Dekontaminasyon işleminin Sapio Life tarafından kontratlı olarak yürütülmesi

- Her türlü poliklinik, laboratuvar, ev, ofis gibi dezenfektasyon ihtiyacı bulunan alanlara hizmet

 

Alternatif satış ve hizmet modelleri için lütfen Sapio Life satış ekibine başvurunuz.

 
 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1