Fisher Paykel Simplus Tam Yüz Maske  

Fisher Paykel mühendisleri yeni bir maske tasarlamaya karar verdiklerinde ilk hedefleri tam yüz ora-nazal maskelerde devrim yaratacak bir konfor, kolay kullanım ve kalite yaratmaktı, ve F&P Simplus maskeyi yarattılar. Fisher Paykel Simplus maske uzun süren araştırma ve geliştirme aşamasından sonra, yüzlerce dizaynı takiben onlarca prototip üretimin ardından şekillendirildi. Maskenin geliştirme aşamasında mühendislerin çabaları dışında doktorların, servis sağlayıcıların ve en önemlisi kullanıcıların fikirlerine başvuruldu ve sonuçta KONFOR ve BASİT KULLANIM’a sahip, devrim yaratan bir maske ortaya çıktı.  Kolayca sökülüp temizlenebilen az parçalı yapısı, 3 farklı boy seçeneği ile Simplus artık Fisher Paykel Türkiye Distribütörü Sapio Life ile Türkiye de hastaların hizmetine sunuluyor.

Simplus maskede bulunan 3 farklı patentli teknoloji maskeyi eşsiz yapmaktadır : yeni ve konforlu materyallerden üretilmiş ErgoForm Headgear kafa bandı, çok gelişmiş ve sessiz difüzöre (hava çıkışına) sahip özel stabilite formuna sahip yastık sistemi RollFit Seal ve kolayca sökülüp takılabilen çok yöne hareketli hortum çıkışına sahip ana çerçeve Easy Frame.  

ErgoForm Headgear – Kafanın arka üst kısmına konforlu bir şekilde oturan, nefes alabilen malzemeden üretilmiş kafa bandı.

RollFit Seal – Hava ile dolarak hastanın burun kemerlerini baskıyı azaltan özel yastık sistemi

Easy Frame – Hastanın görüşünü engellemeyen sağlam, uzun ömürlü ve küçük yapılı ana çerçeve

Adjustable Crown Strap – Ayarlanabilir özelliği ile maskenin stabilitesi arttıran üst kafa bandı

Strech / Non-stechs panels – Farklı bölgeleri esneyen özel kafa bandı sistemi

Advanced Air Diffuser – Çok sessiz hava çıkış valfi

Easy Clip Frame  Attachement– Temizlik için söküldüğünde tekrar birleştirmeyi çok kolay hale getiren klik sistemi

Embedded Velco Straps – Maskenin kolayca çıkarılıp yeniden takılmasını sağlayan özel ergo sistemi

Tam yüz maskesi kullanırken ısıtıcılı nemlendiriciye gerek var mıdır?

Evet, tam yüz maskesi bile kullansanız ısıtıcılı nemlendirici kullanmanız gereklidir. Ne yazık ki hava yollarımız ağızdan soluduğumuz havayı nemlendirmez bu yüzden ağız kuruluğunu önlemek için ısıtıcılı nemlendiriciye ihtiyaç vardır.

Yardım için kimi arayabilirim?

CPAP tedavisi sırasında gerekli olabilecek her türlü yardım için Sapio Life Türkiye destek hattını veya Sapio Life Yetkili Satış Noktanızdaki uzman satış sorumlusuna başvurabilirsiniz.

 

Mikroplar nemlendiriciden maske yoluyla bana geçebilir mi?

Hayır, CPAP cihazı ile birlikte nemlendirici kullanmak hastalık veya bakteri oluşumuna sebep olmaz. Fisher & Paykel Healthcare'in ısıtıcılı nemlendiricisi aerosol üretmez. Su buharı şeklindeki nem, nemlendiriciden maskeye doğru ilerler. Su buharı parçacıkları bakteri ve virüslerden daha küçük olduğundan dolayı, bu partiküllerin size kadar taşınması mümkün değildir; eğer su haznesinin içinde mikrop oluşmuş olsa bile bunların size taşınması mümkün olmaz.

Elektrik kesintisi sırasında cihaza / tedaviye ne olur?

Elektrik kesintisi sırasında çalışan cihazınız dolayısıyla tedaviniz duracaktır. Cihazınızla birlikte Fisher & Paykel maskeleri kullanıyorsanız elektrik kesildiğinde nefes verirken ortaya çıkan CO2 çıkış valfleri sayesinde maskeden dışarı atılacaktır. Uyandığınız da makinanız durmuş ise yeniden başlatmak için maskenizi takın ve tedaviyi tekrar başlatın.

Maskenin günlük temizliğini nasıl yapabilirm ?

Her kullanımdan sonra maskeni parçalarını birbirinden ayırın ve silikon yastık ile ana gövdeyi saf sabunlu ılık suda 10 dakika boyunca bekletin. Bu işlemi takiben akan suda bu parçaları iyice durulayın. Aynı esnada (eğer var ise) köpük 2.yastığı da nemli pamuklu bir bezle silin. Tüm parçalar kuruduktan sonra parçaları tekrar birleştirin.

CPAP maskemin haftalık temizliğini ne şekilde yapmalıyım ?

Her gün yaptığınız temizlik işlemleri maskenizin hem kullanım süresini uzatacak hem de gerekli hijyen koşullarını sağlayacaktır. Bu işleme ilaveten kafa bandınızı da her 7 günde bir ılıkça saf sabunlu bir suda 10 dakikadan uzun olmayacak şekilde yıkayın ve bekletin. Sonrasında doğrudan güneş ışığı almayan bir noktada kurutun.

Maskemi temizlerken kimyasal maddeler kullanabilir miyim ?

Hayır. Saf sabun dışında alkol, antibakteriyel ve ağartıcı gibi kimyasallar barındıran maddelerle kesinlikle temizlemeyin, bu maskenize zarar verecek ve kullanılmaz hale getirecektir.

Maskemi bulaşık makinasında yıkayabilir miyim ?

Hayır. Fisher Paykel maskeleri bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir.

Maskelerin garantisi bulunuyor mu ?

Evet. Maskeler her türlü üretim hatasına karşı garanti kapsamındadır. Ancak hijyen şartları gereği kullanılmış maskeler değiştirilemez veya iade edilemez.

Aynı maskeyi birden fazla kişi kullanabilir mi ?

Evet. Ancak maskeyi kullanan hasta değiştiğinde maske ile birlikte gelen kılavuzda yer alan önergelerin takip edilmesi gerekmektedir.

Maskeyi bir süredir kullanıyorum, tenimde hassaslaşma var, ne yapmalıyım?

Çok sık olmasa da zaman zaman hastaların ciltlerinde uzun süre kullanımda hassasiyet oluşabilmektedir. Bunu önlemek için yedek bir maske bulundurarak hassasiyet oluşan dönemlerde alternatif maskenin kullanılması önerilir.

Maskenin hava çıkış valfinden ses geliyor ve bu beni rahatsız ediyor, bu çıkışı kapatabilir miyim?

Hayır. Bu çıkış nefes verdiğinizde oluşan karbon monoksit gazını dışarı atmaktadır ve hiçbir şekilde kapatılmamalıdır.

 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1