YENİ AirSep FreeStyle 3 Taşınabilir Oksijen Konsantratörü  

2,2 kg ağırlığı ile yeni AirSep FreeStyle gerçek bir taşınabilir konsantratördür. Yeni FreeStyle 3 AirSep tarafından sınır tanımayan kişiler için terzi hassaslığında üretilmiştir. Yeni FreeStyle 3 taşınabilir oksijen konsantratörü iyi bir yaşamı limitler olmadan yaşanmasını sağlar. Hafif ve sessiz olma özelliklerini 3 farklı kullanım ayarı ile sunan yeni FreeStyle 3, limitsiz oksijen üretimi ile seyahat özgürlüğü sunmaktadır.

Sadece AirSep FreeStyle taşınabilir oksijen konsantöründe bulunan patentli UltraSense teknolojisi sayesinde cihaz kişinin nefes alışlarını daha hassas algılamakta ve oksijen dozlarını kişinin en fazla oksijene ihtiyaç duyduğu nefes alma anında, yani tam zamanında iletmektedir. Bu özellik kişinin cihaza adaptasyonunu kolaylaştırmaktadır. FreeStyle güçlü yapısı ile pulse dose sistemi sayesinde oksijeni 7,62 m. kanülle bile hastaya ulaştırabilmektedir.

Yeni FreeStyle 3 kolayca takılıp çıkarılabilen yeni bataryası ile yeterli bir kullanım süresi sunarken, opsiyonel harici batarya ile gün içindeki aktiviteler için çok daha uzun kullanım süresi sağlamaktadır. FreeStyle ve harici batarya ile birlikte oksijen tedavisinde giyilebilir oksijen cihazı modasını oluşturmakta ve kişileri harekete teşvik etmektedir. Pillerin şarjı ise üniversal elektrik fişi ile kolay ve hızla gerçekleşmektedir. Artık opsiyonel kolayca değiştirilebilen bataryası ile elektriğe ihtiyaç duymadan yaşamaya devam edebilirsiniz.

FreeStyle FAA  onaylı bir cihaz olması nedeniyle uçaklarda güvenle kullanılabilmektedir. (Lütfen uçuş detayları için havayolu şirketinize danışın)

 

 

2,2 kg ağırlığı ile çok hafif

AC veya DC ile şarj edilebilir batarya

Tak - çıkar batarya sayesinde birden fazla batarya kullanılabilir

Patentli UltraSense teknolojisi ile yüksek hasta uyumu

Uzun batarya ömrü

FAA onaylı, uçaklarda kullanılabilir

Ayarlanabilir omuz askısı ile şık taşıma çantası

Taşıma çantasını sırt çantasına çevirebilen opsiyonel askı sistemi

1. Pulse ayarında 6,5 saate kadar kullanım süresi (opsiyonel her batarya 6,5 saat kullanım imkanı verir)

 

Ayarlar : 1-3 Aralıklı akış
Oksijen
Konsantrasyonu :
%90 oksijen + %5.5 / % -3
Ölçüler (cm) : 21.8 cm X 15.5 cm X 9.1cm
Ağırlık : 2,2 kg
Elektrik : Üniversal Güç kaynağı;
AC Güç : 100–240 VAC, 50/60 Hz (120 VAC'ta 1 amp)
DC Güç: 11–16 VDC (12 VDC'de 6 amp)
FreeStyle ünite: 28 W 3 LPM de nominal

Pil Süresi :

 

 

 

Şarj Süresi :

Ayar 1 - 6,5 saat

Ayar 2 - 3,5 saat

Ayar 3 - 3 saat

 

4 - 5 saat

İkinci batarya ile:

Ayar 1 - 13 saat

Ayar 2 - 7 saat

Ayar 3 - 6 saat

Pil Dolum Ömrü %80 veya altında ortalama 300 dolum
Isınma Süresi 2 dakika

Sesli Alarm :


Görsel Uyarı :

Başlama, Pulse Akış, pil durumu / seviyesi, kanül çıkma, sistem yüklenme

Genel arıza

Isı Aralığı : Çalışma sıcaklığı: 5°C ile 40°C
Saklama sıcaklığı: -20°C ile 60°C
Çalışma Rakım : 3.657,6 metreye kadar
Üretim Yeri:                ABD
 
 

 

 

Taşınabilir oksijen konsantratörü nedir ?

Konsantratörlerin işlevi havadaki gazlardan oksijeni ayrıştırarak tedavi için gerekli olan oksijeni hastaya ulaştırmaktır. Taşınabilir oksijen konsantratörleri yapı itibariyle daha küçük, çok daha hafif olduklarından hastalar hareket halinde de bu cihazı kullanarak ihtiyaçları olan oksijeni alabilirler.

Taşınabilir konsantratörü almak istiyorum ancak doktorumla görüşmedim, ayarlarını nasıl yapmalıyım ?

Taşınabilir oksijen konsantratörleri uzun dönem oksijen tedavisi alan hastaların kullandığı medikal bir cihazdır, doktor tavsiyesi ve reçetelendirilmesi olmadan satın alınması uygun değildir. Lütfen öncelikle doktorunuza danışın daha sonra uygun oksijen cihazı için Sapio Life ve Türkiye çapındaki iş ortakları size yardımcı olacaklardır.

Taşınabilir oksijen konsantratörlerinin kullanmak zor mudur ?

Hayır. Cihazınızı teslim alırken uzman satış temsilcisi cihazın kullanımı için gerekli bilgileri ve eğitimi verecektir. Daha sonra bir sorunuz olduğunuzda cihazı aldığınız yetkili satış noktasına, Sapio Life destek hattına sorunuzu yöneltebilir, kullanım kılavuzundan da yardım alabilirsiniz.

Cihazın içindeki dahili pillerin ömrü nedir ?

Hem FreeStyle cihazın batarya ömrü %80 performans ile yaklaşık 300 dolumdur.

24 saat oksijene ihtiyacım var, AirSep FreeStyle ile seyahat edebilir miyim ?

Elbette, bu cihazlar oksijen ihtiyacı olan hastalar özgürce seyahat edebilsin diye tasarlanmışlar ve üretilmişlerdir. Uçak biletinizi almadan lütfen havayolu şirketinin uçakta oksijen politikasını öğrenin. AirSep FreeStyle FAA onaylı bir ürün olduğundan birçok havayolu bu cihaz ile kabinde seyahate izin vermektedir.

Cihazla birlikte ekstra batarya satın almak zorunda mıyım ?

Hayır, değilsiniz. Ekstra batarya daha uzun kullanım imkanı sağlar.

Sürekli ve Pulse Dose oksijen arasındaki fark nedir ?

Sürekli oksijen veren cihazlarda cihaz sizin nefes alıp vermenize kayıtsız bir şekilde sürekli olarak oksijen üretir ve bu oksijeni size ulaştırır. Ancak bu durum cihazın batarya ömrünü kısaltır ve çok daha kısa süre kullanım imkanı verir. Pulse Dose sistemlerde ise; oksijen konsantratörü nefes aldığınızı algıladığında harekete geçerek oksijen gönderir, böylece cihaz bataryaları daha uzun süre hastaya özgürlük sağlayabilir.

AirSep FreeStyle cihazı diğer taşınabilir oksijen konsantratörlerinden ayıran en büyük özellik nedir?

UltraSense teknolojisi FreeStyle’ı diğer cihazlardan ayırmaktadır. Bu AirSep patentli sistemde oksijen cihazının sensörleri nefes alma isteğini hızla algılar ve nefes almanın en verimli olduğu ilk anlarda hastaya gerekli oksijeni ulaştırır.

Aynı zamanda uyku apnesi rahatsızlığım var. Geceleri FreeStyle kullanabilir miyim?

Yapılan bazı araştırmalarda pulse dozlu oksijen cihazlarının bu hastalarda kullanılabileceğini göstersede uyku apnesi hastalarının gece pulse doz yerine sürekli oksijen üreten cihazlar kullanmaları önerilmektedir.

Uyku Apnesi Cihazları
Solunum Yetmezliği Cihazları
CPAP / BiPAP Maskeleri
Oksijen Terapi Cihazları
Aspirasyon Cihazları
Uyku Laboratuvarı Cihazları
 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1