Fisher Paykel Oracle Ağız  

Ürün Kodu: HC452

Eşsiz Fisher Paykel 452 Oracle havayı burun yerine sadece ağza gönderir. Sadece ağzından nefes alan kronik olarak burundan nefes alma sorunu olan hastalarda efektif bir tedavi sağlar. Oracle maskenin en az burun maskeleri kadar efektif bir tedavi sağladığı da klinik olarak ispatlanmıştır.

Oracle Oral Maske kutusundan kullanıma hazır halde çıkar. Kullanımı konforlu, takma ve çıkarma prosedürü ise son derece kolay olan Oracle ağız maskesi ile hem hareket özgürlüğü hem de göz hizasında olmadığı için iyi bir görüş sağlar. Kronik burun tıkanıklığı yaşayan, yatmadan önce kitap okuma alışkanlığı olan kişilerde Oracle maske ile bu imkana kavuşacaklardır.  

Oracle CPAP ağız maskesinde sadece tek bir takma bandı bulunur, tek hareketle çıkan klip ile kolayca çıkarılır, etkili difüzörü sayesinde de çıkış hava sesini düşürerek hem kullanıcıya hem de partnerine yüksek konfor sağlar.

Oracle maskenin size uygun olup olmadığı konusunda Sapio Life Yetkili Satış Noktalarından bilgi alabilirsiniz.

Single Strap Headgear – 360 derece dönebilen dirsek, hafif ve konforlu bağlama bandı

Rotating Adjustment Dial – Ağızlık ile çerçeve arası mesafeyi ayarlamak için çevir ayarla sistemi

Efficient Bias Diffuser - Gelişmiş hava tahliye sisteminde bulunan filtre sayesinde sessiz çalışma

Silicone Seal Mouthpiece/SnapFlap™ Cover Interaction – Maksimum ağız konforu sağlayan silikon ağızlık sistemi

Easy - Release Strap - Tek hamlede maskeyi çıkarmaya yarayan çek çıkar tokası

Maskenin günlük temizliğini nasıl yapabilirm ?

Her kullanımdan sonra maskeni parçalarını birbirinden ayırın ve silikon yastık ile ana gövdeyi saf sabunlu ılık suda 10 dakika boyunca bekletin. Bu işlemi takiben akan suda bu parçaları iyice durulayın. Aynı esnada (eğer var ise) köpük 2.yastığı da nemli pamuklu bir bezle silin. Tüm parçalar kuruduktan sonra parçaları tekrar birleştirin.

CPAP maskemin haftalık temizliğini ne şekilde yapmalıyım ?

Her gün yaptığınız temizlik işlemleri maskenizin hem kullanım süresini uzatacak hem de gerekli hijyen koşullarını sağlayacaktır. Bu işleme ilaveten kafa bandınızı da her 7 günde bir ılıkça saf sabunlu bir suda 10 dakikadan uzun olmayacak şekilde yıkayın ve bekletin. Sonrasında doğrudan güneş ışığı almayan bir noktada kurutun.

Maskemi temizlerken kimyasal maddeler kullanabilir miyim ?

Hayır. Saf sabun dışında alkol, antibakteriyel ve ağartıcı gibi kimyasallar barındıran maddelerle kesinlikle temizlemeyin, bu maskenize zarar verecek ve kullanılmaz hale getirecektir.

Maskemi bulaşık makinasında yıkayabilir miyim ?

Hayır. Fisher Paykel maskeleri bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir.

Maskelerin garantisi bulunuyor mu ?

Evet. Maskeler her türlü üretim hatasına karşı garanti kapsamındadır. Ancak hijyen şartları gereği kullanılmış maskeler değiştirilemez veya iade edilemez.

Aynı maskeyi birden fazla kişi kullanabilir mi ?

Evet. Ancak maskeyi kullanan hasta değiştiğinde maske ile birlikte gelen kılavuzda yer alan önergelerin takip edilmesi gerekmektedir.

Maskeyi bir süredir kullanıyorum, tenimde hassaslaşma var, ne yapmalıyım?

Çok sık olmasa da zaman zaman hastaların ciltlerinde uzun süre kullanımda hassasiyet oluşabilmektedir. Bunu önlemek için yedek bir maske bulundurarak hassasiyet oluşan dönemlerde alternatif maskenin kullanılması önerilir.

Maskenin hava çıkış valfinden ses geliyor ve bu beni rahatsız ediyor, bu çıkışı kapatabilir miyim?

Hayır. Bu çıkış nefes verdiğinizde oluşan karbon monoksit gazını dışarı atmaktadır ve hiçbir şekilde kapatılmamalıdır.

Ağız Maskesi benim için uygun mu ?

Eğer burundan nefes almakta kronik bir sorun yaşıyorsanız lütfen bunu uyku hekiminizle paylaşın ve ağız maskesine geçişe birlikte karar verin.

 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1