Devilbiss 525KS Oksijen Konsantratörü  

BACK in BLACK

 

DeVilbiss Healthcare hastaların ev ortamlarında oksijen almalarını sağlayan, Evde Uzun Süreli Oksijen Tedavisi (USOT) için sabit oksijen terapisi sistemleri üretmektedir.

DeVilbiss Healthcare tarafından sunulan Compact 525 oksijen konsantratörü, gerektiği zaman bir düğmeye dokunularak elektronik olarak çalışan, kesintisiz oksijen tedariki sunan bir cihazdır. Oksijen konsantratörleri, odanın havasını alarak, diğer gazlardan oksijeni ayırır ve hasta için yüksek konsantrasyonda oksijen sağlar.

Compact 525 cihazı dakika başına 5 litreye kadar sabit oksijen akışı sağlar. Compact 525 oksijen konsantratörü,  hastanın ihtiyaçlarını karşılamak ve doğru miktarda oksijen düzeyini izlemek için ENTEGRE OKSİJEN SENSÖRÜ'ne sahiptir; bu sayede hastanın sürekli yüksek konsantrasyonda oksijen alımı garanti altına alınmaktadır.

Devilbiss Türkiye Dağıtıcısı Sapio Life 7 gün 24 saat destek hattı, hızlı servis ve uzman kadrosu ile oksijen tedavinizde her an yanınızda.

 

 

Tüm akış aralığında yüksek oksijen konsantrasyonu düzeyi.

Sessiz çalışma ve düşük gürültü seviyesi.

0-5 l. / dak.’ a kadar değişken akış hızı.

Maksimum manevra kabiliyeti için küçük tekerlekler ve taşıma kolaylığı için bütünleşik taşıma sapı.

Düşük oksijen seviyeleri, elektrik kesintisi, basınç düşüşü ve hizmeti için sesli ve ışıklı alarmlar.

Kolayca değiştirilebilir nemlendirici ünite montaj bölümü.

2 litre dakikaya kadar düşük güç sarfiyatı sağlayan Devilbiss’e özel turn-down teknolojisi

Sadece 16,3 kg ağırlığı ile 5litre’lik, küçük ve hafif oksijen konsantratörü.

Reset fonksiyonu ile elektrik devre kesici.

Oksijen seviyesinin sürekli izleyen oksijen saflığı izleme sistemi

Ölçüler (H x W x D): 62.2 cm x 34.02 cm x 30.4 cm

Ağırlık: 16.3kg

Ses seviyesi : 40 dbA (50Hz)

Akış Hızı: 0.5 – 5 l / dk

Oksijen konsantrasyonu : 93% ± 3% (0.5 – 5l / dk)

Elektrik gereksinimi : 230V / 50 Hz

Elektrik sarfiyatı : yaklaşık 290 watt 2 l / dk.’da ve yaklaşık 312 watt 5 l / dk.’da

Oksijen Konsantratörü nasıl çalışır?

Oksijen konsantratörü odanın havasını çeken ve oksijeni diğer gazlardan ayırarak hasta için yüksek konsantrasyonlarda oksijen sunan elektrikli bir cihazdır. Öncelikle cihazın içinde bulunan bir kompresör sayesinde cihaz içine alınan ortam havası bir seri filtreden geçirilir. Sonrasında nitrojeni ayrılmış ve sıkıştırılmış hava iki tane moleküler elekli yatağın içinden geçer. Atık olan gaz zararsız olarak havaya geri bırakılır ve bu işlem tekrarlanır. Hasta için oksijen burun kanülü veya yüz maskesi vasıtasıyla iletilir. Hastalar için gerekli kesintisiz oksijeni sağlayabilmek için 525KS oksijen konsantratörü 24 saat boyunca durmaksızın çalışabilecek şekilde üretilmiştir.

525 konsantratörün sağladığı oksijenin oranı nedir?

525KS dakika da 1-5 Litre aralığının üstünde % 93 + /% 3 
oksijen sağlar. Uzun süreli oksijen tedavisi için bu saflık klinik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır.

Ne kadar sıklıkla filtre ve diğer aksesuarları temizlemeliyim?

Hava filtresi ve oksijen çıkış konektörünün haftada bir kez çıkarılıp ve yıkanması önerilir. Ilık sabunlu su kullanın, iyice yıkayıp kurulanmalıdır. Nemlendirici kabının ise hafif bir deterjan ve sıcak su kullanılarak günlük olarak yıkanması önemlidir.

525KS konsantratör ile birlikte farklı akış ölçer kullanabilir miyim?

Evet, daha fazla bilgi için lütfen teknik hizmet bölümü ile irtibata geçiniz.

Arabada 525 konsantratör taşımanın en iyi yolu nedir?

525 ünitesi devrilip arabayı çizebileceği için ünitenin arabaların bagaj bölümünde taşınması tavsiye edilmez. Cihaza en iyi yer, emniyet kemeri ile sabitlenmiş arka koltuk veya ön ve arka koltuklar arasına cihazın araç tabanında sıkıştırılarak sabitlenmesidir.

525 oksijen konsantratörümü deniz aşırı ülkelerde kullanabilir miyim?

Öncelikle sahip olduğunuz ünitenin ve ziyaret ettiğiniz ülkenin gerilim voltajını kontrol etmelisiniz. DeVilbiss 110V’luk ülkeler için 525 DS ve 240V’ luk ülkeler için 525 KS iki ünite imalatı yapmıştır. Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız var ise lütfen teknik hizmet bölümümüz ile irtibata geçiniz.

Turn Down teknolojisi nedir?

525 konsantratörü teknolojisi Turn Down teknolojisini içermektedir. PC kartı akış hızını sürekli izler ve akış hızı en az 2,5 LPM olduğunda döngü süresini azaltmaktadır. Bu nedenle düşük oksijen talebine dayalı döngüyü "kapatır". Sonuç olarak ünite daha yavaş çalışır ve daha az güç tüketir. Bu sonuç ünitenin uzun ömürlü olmasını ve hasta için potansiyel enerji tasarrufunun elde edilmesini sağlar.

Oksijen saflığının iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Yeşil O2 ışığı yandığı sürece, 525 oksijenin doğru saflıkta dağıtılmasını sağlamaktadır. Saflık belli bir seviyenin altına düşerse, O2 ışığı sarı yanacaktır. Siz sarı ışık yansa bile 525 kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bu durumda tedbir olarak geçici alternatif bir oksijen bulunması doğru olacaktır. Saflık düşmeye devam ederse, kırmızı hizmet ışığı yanar ve bu durumda hastanın alternatif oksijen kaynağını kullanması gerekebilir.

Devilbiss oksijen konsantratörü fiyatını nasıl öğrenilebilir ?

Devilbiss oksijen konsantratörünün fiyatını öğrenmek için bizi arayabilir veya ana sayfamızda yer alan nereden satın alabilirim linkini tıklayarak size en yakın iş ortağımıza başvurabilirsiniz. 

Devilbiss cihazım arızalanırsa ne yapmalıyım ?

Devilbiss Oksijen Konsantratörleri, ileri teknoloji ürünlerdir ve ancak sertifikaya haiz yetkili kişiler tarafından kontrol edilmeli veya onarılmalıdır. Devilbiss cihazlarınızla ilgili her türlü soru, sorun veya isteğinizde Devilbiss Yetkili Servisi Sapio Life Türkiye uzman teknik personeli ile hizmetinizde olacaktır. 

 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1