DeVilbiss 525 KS Oksijen Konsantratörü  

BACK in BLACK

Oksijen konsantratörleri odanın havasını alarak diğer gazlardan oksijeni ayırır ve hasta için gerekli olan yüksek konsantrasyonda oksijen sağlar.

DeVilbiss Healthcare hastaların ev ortamında oksijen almalarını sağlayan, Evde Uzun Süreli Oksijen Tedavisi (USOT) için oksijen terapisi sistemleri üretmektedir.

DeVilbiss Healthcare tarafından Amerika'da üretilen Compact 525 KS oksijen konsantratörü, gerektiği zaman bir düğmeye dokunularak elektronik olarak çalışan, kesintisiz oksijen tedariki sunan bir cihazdır.

Compact 525 KS cihazı dakika başına 5 litreye kadar sabit oksijen akışı sağlar. Compact 525 KS oksijen konsantratörü,  hastanın ihtiyaçlarını karşılamak ve doğru miktarda oksijen düzeyini izlemek için entegre oksijen sensörüne sahiptir; bu sayede hastanın sürekli yüksek konsantrasyonda oksijen alması sağlanır.

Devilbiss Türkiye Dağıtıcısı Sapio Life Türkiye 7 gün ve  24 saat destek hattı, hızlı servis ve uzman kadrosu ile oksijen tedavinizde her an yanınızdadır.

Uyarı: Tüm medikal cihazlar hekimlerin önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

 

 

Tüm akış aralıklarında yüksek oksijen konsantrasyon düzeyi

Sessiz çalışma ve düşük ses seviyesi

0,5 - 5 L / dakikaya kadar değişken akış hızı

Yüksek akış gücü sayesinde 15 metreye kadar kanül kullanım imkanı

Maksimum manevra kabiliyeti için küçük tekerlekler ve taşıma kolaylığı için bütünleşik taşıma sapı

Düşük oksijen seviyesi, elektrik kesintisi, basınç düşüşü için sesli ve ışıklı alarm sistemi

Kolayca değiştirilebilir nemlendirici bölümü

2 litre dakikaya kadar düşük güç sarfiyatı sağlayan DeVilbiss’e özel Turn-Down teknolojisi

Sadece 16,3 kg ağırlığı ile küçük ve hafif oksijen konsantratörü

Reset fonksiyonu ile elektrik devre kesici

OSD (Oxygen Sensing Device) sürekli oksijen saflığı izleme sistemi 
 

Ölçüler (H x W x D) :     62.2 cm x 34.02 cm x 30.4 cm

Ağırlık :                          16,3 kg

Ses seviyesi :                40 dB

Akış Hızı :                      0,5 – 5 L / dk

Çıkış Basıncı :               8,5 psi

O2 konsantrasyonu :    93% ± 3% (0.5 L – 5 L / dk)

Elektrik gereksinimi :   230V / 50 Hz

Elektrik tüketimi :         290 Watt 2 L / dk.’da 

                                       312 Watt 5 L / dk.’da

Üretim Yeri :                  USA

 

Oksijen Konsantratörü nasıl çalışır?

Oksijen konsantratörü odanın havasını çeken ve oksijeni diğer gazlardan ayırarak hasta için yüksek konsantrasyonlarda oksijen sunan elektrikli bir cihazdır. Öncelikle cihazın içinde bulunan bir kompresör sayesinde cihaz içine alınan ortam havası bir seri filtreden geçirilir. Sonrasında nitrojeni ayrılmış ve sıkıştırılmış hava iki tane moleküler elekli yatağın içinden geçer. Atık olan gaz zararsız olarak havaya geri bırakılır ve bu işlem tekrarlanır. Hasta için oksijen burun kanülü veya yüz maskesi vasıtasıyla iletilir. Hastalar için gerekli kesintisiz oksijeni sağlayabilmek için DeVilbiss 525 KS oksijen konsantratörü 24 saat boyunca durmaksızın çalışabilecek şekilde üretilmiştir.

DeVilbiss 525 KS konsantratörün sağladığı oksijenin oranı nedir?

DeVilbiss 525 KS dakikada 0,5 L -5 L aralığının üstünde % 93 + - % 3 
oksijen sağlar. Uzun süreli oksijen tedavisi için bu saflık klinik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır.

Ne kadar sıklıkla filtre ve diğer aksesuarları temizlemeliyim?

Hava filtresi ve oksijen çıkış konektörünün haftada bir kez çıkarılıp ve yıkanması önerilir. Ilık sabunlu su kullanın, iyice yıkayıp kurulanmalıdır. Nemlendirici kabının ise hafif bir deterjan ve ılık su kullanılarak günlük olarak yıkanması önemlidir.

DeVilbiss 525 KS konsantratör ile birlikte farklı akış ölçer kullanabilir miyim?

Evet, daha fazla bilgi için lütfen teknik hizmet bölümü ile irtibata geçiniz.

Arabada DeVilbiss 525 KS konsantratör taşımanın en iyi yolu nedir?

DeVilbiss 525 KS ünitesi devrilip arabayı çizebileceği için ünitenin arabaların bagaj bölümünde taşınması tavsiye edilmez. Cihaza en iyi yer, emniyet kemeri ile sabitlenmiş arka koltuk veya ön ve arka koltuklar arasına cihazın araç tabanında sıkıştırılarak sabitlenmesidir.

DeVilbiss 525 KS oksijen konsantratörümü deniz aşırı ülkelerde kullanabilir miyim?

Öncelikle sahip olduğunuz ünitenin ve ziyaret ettiğiniz ülkenin gerilim voltajını kontrol etmelisiniz. DeVilbiss 110V’luk ülkeler için 525 DS ve 240V’ luk ülkeler için 525 KS iki ünite imalatı yapmıştır. Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız var ise lütfen teknik hizmet bölümümüz ile irtibata geçiniz.

Turn Down teknolojisi nedir?

DeVilbiss 525 KS konsantratörü teknolojisi Turn Down teknolojisini içermektedir. PC kartı akış hızını sürekli izler ve akış hızı en az 2,5 LPM olduğunda döngü süresini azaltmaktadır. Bu nedenle düşük oksijen talebine dayalı döngüyü kapatır. Sonuç olarak ünite daha yavaş çalışır ve daha az güç tüketir. Bu sonuç ünitenin uzun ömürlü olmasını ve hasta için potansiyel enerji tasarrufunun elde edilmesini sağlar.

Oksijen saflığının iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Yeşil O2 ışığı yandığı sürece, DeVilbiss 525 KS oksijenin doğru saflıkta dağıtılmasını sağlamaktadır. Saflık belli bir seviyenin altına düşerse, O2 ışığı sarı yanacaktır. Siz sarı ışık yansa bile 525 KS kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bu durumda tedbir olarak geçici alternatif bir oksijen bulunması doğru olacaktır. Saflık düşmeye devam ederse, kırmızı hizmet ışığı yanar ve bu durumda hastanın alternatif oksijen kaynağını kullanması gerekebilir.

DeVilbiss oksijen konsantratörü fiyatını nasıl öğrenilebilir ?

DeVilbiss oksijen konsantratörünün fiyatını öğrenmek için bizi arayabilir veya ana sayfamızda yer alan nereden satın alabilirim linkini tıklayarak size en yakın iş ortağımıza başvurabilirsiniz. 

DeVilbiss cihazım arızalanırsa ne yapmalıyım ?

DeVilbiss oksijen konsantratörleri ileri teknoloji ürünlerdir ve ancak sertifikaya haiz yetkili kişiler tarafından kontrol edilmeli veya onarılmalıdır. DeVilbiss cihazlarınızla ilgili her türlü soru, sorun veya isteğinizde DeVilbiss Yetkili Servisi Sapio Life Türkiye uzman teknik personeli ile hizmetinizde olacaktır. 

Uyku Apnesi Cihazları
Solunum Yetmezliği Cihazları
CPAP / BiPAP Maskeleri
Oksijen Terapi Cihazları
Aspirasyon Cihazları
Uyku Laboratuvarı Cihazları
 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1