Devilbiss DV56 BiLevel ST  

Devilbiss SleepCube BiLevel ST cihazı spontan solunuma ihtiyacı olan hastalara cevap verebilmek için dizayn edilmiştir.

Devilbiss DV56 BiLevel ST, hastanın tamamen nefes alma yönetimini devralmak yerine ventilatör cihazlarından farklı olarak kronik solunum güçlüğü ya da obstrüktif uyku Apnesi gibi hastalıklarda hastaya yardımcı olur; cihaz non-invasive bir cihazdır ve bir maske yardımıyla kullanılır.

Cihaz, hastanın nefes alma (IPAP) ve nefes verme (EPAP) döngüsünden oluşan nefes frekansına otomatik olarak senkronize olur.

Devilbiss BiLevel ST bpap cihazı ayrıca zaman modunada ayarlanabilir. Cihaza BPM (dakika başına soluma) ve %IPAP değerleri girildiğinde ya da spontan ve zamanlı modlarda kombine olarak çalışmaya ayarlandığında, cihaz verilen değerler doğrultusunda hastayı izleyerek spontan moddan ( hastanın yeterli solunum yapmadığı durumlarda ) zaman moduna otomatik olarak geçiş yapar.

Sapio Life Türkiye BiLevel ST cihazlarının efektif bir şekilde kullanılabilmesi için DV5HH ısıtıcı nemlendirici ünite ile birlikte kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Tedaviniz süresince yanınıza olacak Devilbiss ürünlerinin Türkiye Dağıtıcısı Sapio Life ve Yetkili Satış Noktaları, herhangi bir arıza durumunda cihazın onarım süresini beklemeden derhal yedek bir cihaz sağlayarak solunum yetmezliği çeken hastaların zor durumda kalmalarını engeller.

3 farklı çalışma modu: CPAP, spontan, zaman ayarlı spontan ve sadece zaman ayarlı.

BiPAP ve CPAP modunda 3-25 cm H2O basınç aralığı.

Lider CPAP cihazları arasında en küçük alana sahip ısıtıcılı nemlendirme sistemi

Entegre SmartCode veri toplama sistemi. Sistemin verdiği ücretsiz yazılım veya web sitesinden çözümlenebilen alfa-nümerik kullanım istatistiği.

Sadece 26 db ses ile piyasadaki en sessiz CPAP cihazlarından biri.

12 volt çakmak girişi adaptörü ile karavan ve teknelerde kullanım imkanı (ısıtıcılı-nemlendiricisiz)

100-240 volt ile 50-60 hz güçler arası otomatik geçiş ve 0-2750 mt arası otomatik rakım ayarı.

Arkadan aydınlatmalı Lcd ekran ve kolayca takip edilebilen hasta menüleri

Nefes almaya duyarlı otomatik açılma ve otomatik kapanma. Hasta maskeye nefes verdiğinde cihaz çalışmaya başlar maskeyi çıkardığında cihaz otomatik durur.

45 dakikaya kadar 5’er dakika aralıklarla basıncı yükselterek ayarlanmış basınca ulaşan rampa sistemi

Maske çıktığında görsel uyarı özelliği

Cihazla birlikte standart 1.8mt hortum. İsteğe bağlı 3mt hortum kullanabilme imkanı.

Cihaz altında kaymaz yumuşak yastıklar sayesinde, gece boyunca sehpa üzerindeki hareketini en aza indirme.

Cihazın arkasında bulunan hortum çıkışıyla daha şık görünüm

Cihazın altına kolayca takılabilen ekstra elektrik ve hortuma gerek duymayan entegre ısıtıcılı nemlendirici

Ayrıca temin edilebilen detaylı hasta yönetimi için SmartLink modülü ve bilgisayar programı ile SD kart yardımıyla daha detaylı analiz ve raporların bilgisayara aktarılması

Flow Rounding sistemi dahil.

Dahili uyku apne/Hipopne tespit özelliği

Gerçek zamanlı gösterge – göstergede aktüel basınç kaçak oranı ve i/e (insperasyon/expresyasyon) değeri dakika hacim, tidar hacim gibi hastanın nefes alıp verme parametrelerinin izlenebilmesi.

Ayarlanabilir tetikleme -  1 – 10 değerleri arasında ( 1 en hassas ayar ) tetiklemenin hassasiyeti ayarlanabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Boyutlar  (Y x G x U) 10.7 x 16.5 x 17.5
Ağırlık 1.2 kg
Basınç Aralığı (cm H2O) 3 -25 cmH2o
Çalışma modları CPAP Spontan, Spontan ve Zaman Ayarlı
Sadece Zaman Ayarlı
Çalışma koşulları 5o C to 40o C ; 0% to 95% R.H.
Atmosferik koşullar Deniz seviyesi  - 2600m
Depolama ve taşıma .-40 o C to +70 o C ; 0% to 95% R.H.
Ses seviyesi 26 dBA (test ISO17510)
Güç tüketimi max. 65 Watt (PAP cihazları)
Elektrik gereksinimleri 100 - 240 VAC, 50/60 Hz
Ekipman sınıflandırması (elektrik çarpmasına karşı koruma) Class II
Elektrik çarpması koruma derecesi Type BF Applied Part
Sıvı girişine karşı koruma derecesi IPX1
Otomatik yükseklik ayarı Var
Çalışma rakım (Max. Yaklaşık) 2600m
Rampa zamanı Doğrusal rampa 0 - 45 ,  5 dk artış
Otomatik Açma/Kapanma Var
SmartFlex -
Hızlı görünüm seçeneği -
Gerçek zamanlı görüntü Var
Flow Rounding Var
Durum algılama (apne/hipopne) Var
Maske çıktığında görsel uyarı  Var

 

BiLevel ST nedir ve BiLevel S cihazı ile arasındaki farklar nelerdir?

BiLevel S cihazları sabit hava basıncı sağlamak yerine doktor tarafından reçetelendirilmiş ayarlara göre nefes alma sırasında (IPAP) ve nefes verme sırasında (EPAP) farklı hava basınç seviyeleri uygular. BiLevel S cihazları nefes alırken yüksek nefes verirken düşük basınç sağladıklarından “Lüks” CPAP lar olarak da görülürler. CPAP kullanıcıları için daha konforlu bir seçenektir. Özellikle yüksek basınçla reçetelendirilmiş hastalarda konfor seviyesi artar. BiLevel ST cihazları ise solunum yetmezliği olan ve santral uyku Apnesi hastalarında kullanılırlar. BiLevel S cihazının sunduğu fonksiyonlara ek olarak Zaman Modu özelliği içerir. Bu özellik, hastanın normal solunumunun durduğu algılandığında devreye giren bir yardımcı fonksiyondur. BiLevel ST cihazları non-invasive ventilasyon öncesi ara basamaktır.

Tetikleme (Trigger) nedir?

Tetikleme hastanın nefes aldığını veya verdiğini algılayan mekanizmadır. Önce belirlenmiş ayarlara göre nefes alma sırasında cihaz IPAP basıncını uygular nefes verme sırasında ise EPAP basıncı uygulanır.Hastanın ihtiyaçlarını karşılamak için SleepCube BiLevel S trigger ( tetikleme) duyarlılığını değiştirme yeteneğine sahiptir (1-10 aralığında ölçekte)

Cihazımı yabancı bir ülkede kullanırken regülatör kullanmak gerekli midir?

Sleep Cube Standard cihazı 100-240 volt ve 50-60 hz lik gerilimlere otomatik olarak uyum sağlar. Bu sebeple voltaj regülatörüne ihtiyacınız yoktur. Gideceğiniz ülkede elektrik prizleri farklı ise buna uygun kablo veya çevirici temin etmeniz gerekmektedir.

Sleepcube cihazımı aracımda, karavanımda veya teknemde kullanabilir miyim?

Sleepcube serisi CPAP lar 12 Volt DC(doğru akım) güç kaynağı ile çalıştırılır. Arabadaki 12 volt doğru akım kullanmak için iki seçenek mevcuttur. Araçlardaki çakmak girişi kablosu (DV52D-619), taşınabilir batarya için kablo (DV51D-696) Not: ısıtıcılı nemlendirici 12 volt elektrik girişinde çalıştırılamaz.

CPAP tedavisinde oksijeni arttırmak mümkün müdür?

Evet, eğer oksijen portu ile donatılmış bir maskeye sahipseniz doğrudan ilgili portu kullanarak oksijen ilavesini yapabilirsiniz, eğer maskenizde dahili oksijen girişi yok ise 7353D601 numaralı oksijen adaptörü yardımıyla tedaviye oksijen eklemek mümkündür.

Seri numarası ve üretim yılı SleepCube cihazının neresinde bulunur?

Cihazın seri numarası cihazın altında bulunur. Üretim yılı için ise destek hattımızla irtibata geçebilirsiniz.

Yazılım paketi cihaza dahil midir?

SmartLink terapi yönetim paketi ayrıca satılmaktadır.

SleepCube cihazının yeni yazılım yükseltmelerini/güncellemelerini indirmek mümkün müdür? Şu anda hangi versiyonun cihazımda yüklü olduğunu nasıl görebilirim?

Yazılım yükseltme(firmware) güncelleştirmeleri web sitesinin güvenli alanından bayiler için indirmek mümkündür. Cihaz açıldığı zaman Lcd ekranında bilgi gösterme ile versiyonu görüntülenebilir.

Boğazımda ve burnumda kuruluk oluşuyor. Ne yapabilirim?

En yaygın çözüm, ısıtıcılı nemlendirici kullanılmasıdır. Isıtıcılı nemlendirici cihazlar CPAP lara takılarak hava akışının ısınmasını ve nemlenmesini sağlayarak terapiyi daha konforlu hale getirirler. SleepCube serisinde kullanılabilen ısıtıcılı nemlendirici aksesuar olarak temin edilebilir. Daha detaylı bilgi ve öneriler için lütfen uyku uzmanınıza başvurunuz.

Flow Rounding (akım yumuşatma) nedir?

Akım Yumuşatma Devilbiss Healthcare tarafından patentli nefes alma ve verme arasında daha kolay geçiş sağlayan bir teknolojidir.
Bu özelliğin altı kademeli ayarı mevcuttur. Cihaz seviye sıfırda ayarlı iken nefes alıp verme arasındaki geçiş çok hızlı ve keskin iken en yüksek ayar olan beşe getirildiğinde, geçiş yavaşlar ve yumuşar.
Cihazın bu özelliği hastanın istekleri doğrultusunda uygun ayara getirildiğinde, hastanın uyanma süresi azalır, rahatlığı artar.

 
Her Hakkı Saklıdır SLT Medikal ve Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. Sapio Grup | Site Haritası | Yasal Notlar | İletişim | İş Ortaklığı Başvurusu
   
  Web Tasarım Data1